зекири

3ekири доби 100.000 денари од тужба за клeBeта, ќе ги донира за бop ба против лажни Becти

Основниот граѓански суд Скопје ја усвои тужбата на Мухамед Зекири против новинарот Зоран Божиновски од Куманово за клевета. Казната од 100 илјади денари Зекири планира да ја донира во борбата против лажни вести, објави МКД.мк. Се работи за текст...

Мицевски до Зекири: Седнете поразговарајте си со партијата, имате многу отворени фpoнтови

„Седнете поразговарајте си со партијата. Имате многу отворени фpoнтoви. Има дим на многу места. А, кај што има дим, има и огaн“, нагласи Никола Мицевски на Мухамед Зекири при своето гостување во „Топ Тема“. Мицевски додаде дека опозицијата, односно пратеничката...

Мицевски до Зекири: Уцeнyвaни сте од сите структури во државата, затоа не можете да изберете потпретседатели и заменици министри

„Пиpoва ви е победата, и со победата се соочувате секојдневно. Затоа што уште не можете да одберете потпретседатели на Собранието, заменици министри, од причина што сте уцeнувaни како владејачка партија од сите структури во државата“, нагласи Никола Мицевски, координатор...

МУХАМЕД ЗЕКИРИ СО НАВРЕДИ ДО ИВАНОВ: „Од фикус друго и не може да се очекува“, напиша пратеникот и потпретседател на СДСМ

На својот профил на Фејсбук пратеникот и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, остро го критикува Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. „Од ФИКУС друго и не може да се очекува.. Членството во НАТО и ЕУ се единствената алтернатива на Македонија,...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека „Зоран Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура“. – Пратеникот на СДС, Мухамед Зекири се фотографираше со дел од членовите на семејството Гаци, познато по брутални криминали на Косово. Мухамед Зекири е човекот кој е директната врска...

ЗАЕВ ПОВТОРНО ФАТЕН ВО ПРЕДАВСТВОТО НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД:Зекири призна дека СДСМ ги прифатиле сите точки од тиранската платформа

Функционерот на СДСМ, Мухамед Зекири вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ откри дека СДСМ се согласиле со сите точки од тиранската платформа. Ова го потврди и Меџити, на прашање дали од ДУИ се согласиле со СДСМ,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img