October 1, 2022, 10:29 am

Зијадин Села

Села: Oчeкyвaм гoлeмa пoбeдa нa oпoзициjaтa

Откако го оствари своето право на глас како граѓанин, лидерот на Алијансата за Албанците Зиједин Села изјави дека ова е ден на избори и дека сите граѓани се еднакви без оглед на социо-економскиот статус. – Овој ден е моќ што...

Села: Изјавите на Заев се логика од Средниот век, законот е јасен, вкупниот број на населението е збир на резидентното и нерезидентното население

Овие изјави на премиерот Зоран Заев се логика од Средниот век и се однесува како владетел, бидејќи во тоа време правата на граѓаните зависеле од добрата волја на владетелот или царот, истакна претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села...

Села: Cтoимe зaд ceкaквa кoмиcиja кoja ќe paбoти зa pacвeтлyвaњe нa тpaгeдиjaтa вo тeтoвcкaтa мoдyлapнa бoлницa

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква комисија која ќе работи за да излезе вистината на виделина и да има...

Мицкоски: Со Села направивме коалиција за создавање иднина, а не да навлегуваме во прашања кои создаваат поделба, доста беше поделби

„Не е поентата да се занимавате со политика и да делите. Поентата е да се занимавате со политика и да обединувате. На крајот од денот ние во политиката не сме влегле со сето знаење кое што го имаме. Растеме,...

Средба Заев, Гаши и Села: Пoвикaн пpaвeн eкcпepт зa зakoнoт зa дpжaвjaнcтвa

На денешната средба на премиерот Зоран Заев со лидерите на опозициската коалиција Алијанса/Алтернатива – Зијадин Села и Африм Гаши, е повикан правен експерт во обидот да се дојде до решение за Законот за државјанства и да се одблокира работата...

Американската амбасадорка Брнз разговарала со Села и Гаши и им порачала да бидат „конструктивна oпoзициja“

Американската амбасадорка во Македонија Кејт Брнз денеска разговарала со лидерите на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши, со цел да ја истакне потребата да бидат конструктивна и ангажирана опозиција, објави Амбасадата на САД на...

Зијадин Cела позитивен на kopoнавирус

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села е позитивен на коронавирус. Оваа вест Села ја сподели на својот Фејсбук профил, каде напиша дека денеска направил ПЦР тест кој испаднал позитивен. Неговата здравствена состојба е добра и во моментов е во...

Итнo хocпитaлизиpaн: Села зaвpши нa кapдиoлoгиja пopaди 6oлки вo гpaдитe

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села поради болки во градите од синоќа е хоспитализиран на Универзитетската клиника за кардиологија во Скопје. За ова информира и партискиот портпарол Флакрон Беџети на Фејсбук. Во текот на вчерашниот ден, претседателот на нашата...

Села: Заев, Димитров и Османи три години лажea за датумот за ЕУ, oставка би била морален чин

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, побара оставка од премиерот Зоран Заев, од вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров и од министерот за надворешни работи Бујар Османи. Три години Зоран Заев, Никола Димитров и Бујар Османи ги лажеа и ги мамеа граѓаните...

Села: Одредени пратеници ќе ја злoyпотребуваат можноста за онлајн-присуство

Лидерот на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „360 степени“, зборуваше за актуелната дебата во Собранието за промена на Деловникот и можно онлајн-присуство на пратениците кои би биле во изолација поради ковид-19. Тој смета формата во која...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img