February 6, 2023, 10:03 am

зоолошка

(Видео) Змиjа кaснa девојче во зоолошка во Русија

За време на обиколката на зоолошка градина во Русија, на петгодишната Викторија, вработените ѝ ставиле мала змија околу вратот како една од атракциите. Според Мирор, девојчето се плашело од змијата, но сепак се согласило да ја стави околу вратот. Се...

(Видео) Среќна слика од слониците во Скопската Зоолошка

Пеколните температури што во овој период ја зафатија нашата земја не им пречат само на луѓето, туку и на животните. Од таа причина, вработените во Зоолошката градина во Скопје им приредија разладување на слониците Дуња и Даела. Тие уживаа во разладувањето...

НОВА АТРАКЦИЈА ВО ЗОО СКОПЈЕ: Пингвините уживаат во „заливот“

Во скопската зоолошка градина денеска беше отворен надворешниот базен каде што деветте пингвини од видот хамболт ги уживаат сите погодности. Граден е по сите светски стандарди и ова живеалиште е уште една вистинска атракција во ЗОО Скопје.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img