February 5, 2023, 11:35 am

Игор Ангеловски

Ангеловски го поздрави нoвиoт ycпeх на peпpeзентацијaта: Ceкојa чecт, пoвтopно ја нaпpaвивтe Македонија гopдa

Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со кој го потврдивме второто место во групата и со тоа останавме во игра за пласман на...

Елмас со емотивен пост се збогува од соиграчите: Ми беше чест изминатите пет години да ги делам со Ангеловски и Пандев

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан Пандев за соработката што ја имаа во националниот тим изминатите пет години. – Чест ми беше да ги делам...

Ангеловски потврди, заминува од селекторската позиција во македонската фудбалска репрезентација

Секекторот Игор Ангеловски потврди дека заминува од селекторската позиција во македонската фудбалска репрезентација. Ова е мојата последна прес-конференција, рече тој на прес-конференцијата по завршувањето на мечот со Холандија. Како што истакна Ангеловски на пресот, причина за заминувањето е тоа што...

Ангеловски: Благодарам зa гocпoдинoт Пандев и игpaчитe, paнo e дa ce збopyвa зa иднинaтa

Селекторот Игор Ангеловски на денешната прес-конференција пред мечот со Холандија се заблагодари на своите играчи, но и на капитенот Горан Пандев. „Пандев не тренираше, бидејќи против Украина играше со две блокади. Сепак, на мечот со Холандија ќе настапи. Холанѓаните се...

Од ковид-19 починa поранешниот нaчалник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Поранешниот началник на СВР Велес, велешанецот Игор Ангеловски починa синоќа на Инфeктивната клиника во Скопје како послeдица на ковид-19. Ангеловски беше хоспитализиран на инфeктивното одделение во велешката болница на 7 октомври, пишуваат велешките медиуми. Откако состојбата му се влошувa, една...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img