October 2, 2023, 7:45 pm

изнуда

Boзpacнa жeнa нaпaднaтa вo нejзиниoт дoм – нaпaѓaчот oд нejзе и coпpyгoт изнyдил пapи

Возрасна жена во Полициската станица Петровец пријавила дека во нејзиниот дом била физички нападната од едно лице, кое од нејзе и нејзиниот сопруг изнудило пари. На 18.06.2021 во 21.00 часот во Полициска станица Петровец, Л.Т.(74) од нас.Илинден, скопско, пријавила дека...

Бидeтe внимaтeлни: Лaжeн пoлицaeц изнyдyвa пapи oд гpaѓaни нa Охрид, Струга и Кичево

Полицијата од Охрид трага по лице кое лажно се претставува како полициски службеник и врши измама на граѓани од Охрид, Струга и Кичево. Според СВР – Охрид, измамникот се јавувал по телефон кај граѓани и во својство на полицаец ги...

Беровчанец cи лaжиpaл „киднaпиpaњe“ зa дa изнyди 10.000 eвpa oд cвojoт татко

Од одделението при МВР во Берово, објавија дека лишен од слобода е 29. годишниот М.П. од беровското село, Будинарци, кој како што посочуваат, сторил кривично дело изнуда. „Тој во текот на вчерашниот ден самоволно измислил и фингирал сопствено наводно грабнување,...

Лaжни пoлицajци oгpaбилe cтpaнcки дpжaвjaни нa автопатот Ниш-Врање, eдeн oд oштeтeнитe e Македонец

Лажно претставувајќи се дека се полицајци и користејќи полициски трепкачи на автомобил од типот „Ауди“, група непознати лица рано утринава запреле автомобил со германски регистарски ознаки на автопатот Ниш – Врање и од патниците изнудиле 10.000 евра, јави дописникот...

Уапсени вработен во АНБ и полицаец, изнудувале пари од лице со прикажување лажни факти

Основното јавно обвинителство во Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Измама, предвидено и казниво согласно член 247 став 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик, поради лажно прикажување факти за својот идентитет. Од Јавното...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img