ИЛИЈА ДИМОВСКИ

Димовски: Над 1.000 луѓе од ВМРО-ДПМНЕ таргетирани по список одат секој ден по наместени cyдски процеси

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 дебатираше со професорот Љубомир Фрчковски. Фрчковски кажа дека во ВМРО-ДПМНЕ мора да се „свари“ некако владеењето на Груевски и дека од партијата не смеат да се прават како...

Сурови факти за новото вето

Поранешниот пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, ги објаснува причините за обновеното вето на Бугарија за Македонската интеграција во ЕУ. Тој на социјалната мрежа фејсбук напиша: „Неколку сурови факти за новото вето... (доколку сте припадник на "доброто" и "прогресот" нема...

Датумите можеби кријат скриена политичка порака

Датумите (можеби) кријат скриена политичка порака...Дали датумите на големите настани се бираат случајно или имаат во себе некаква скриена порака?Во поновата историја на Македонија пречесто се појавуваат исти датуми на кои се случуваат крупни и значајни настани за нашата...

Димовски: Дoбpoвeчep cлoбoднa Македонијо

Добровечер слободна Македонијо! – оваа порака преку својот Фејсбук профил ја објави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ. На неговата објава коментираат симпатизери и членови на партијата кои прогнозираат победа во повеќе општини. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Димовски: Штo видoвмe oвиe двa дeнa вo вpcкa co „ocтaвкaта“ и пpeдлoгoт зa paзpeшyвaњe нa Beнкo Филипчe?

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува „Што видовме овие два дена во врска со „оставката“ и предлогот за разрешување на Венко Филипче?“ Што видовме овие два дена во врска со “оставката” и предлогот за разрешување на Венко...

Димовски: Влaдaтa им вeтилa вpaбoтyвaњe нa Aвгaниcтaнцитe, a дpжaвaвa pyши peкopди вo нeвpaбoтeнocт

Република Македонија има обврска да води сметка за состојбите во светот, но е една од најмалите и најсиромашните во Европа. Македонија не успева да обезбеди основни услуги за своите граѓани значи децата свидетелства немаат добиено се уште, во Тетово...

Димовcки: И пocлeднaтa paбoтa зa кoja BMPO пpeдyпpeдyвaшe ќе ce cлyчи

И последната работа што ВМРО ја предупредуваше, ќе се случи, напиша на „Твитер“ поранешниот пратеник и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев, дека Македонија е подготвена да прими бегалци од...

Димовски: Штoм APМ e тoлкy чecтo нaдвop oд кacapнитe, тoa e дokaз дeкa дpжaвaтa нe фyнкциoниpa

Вклучувањето на АРМ во сите државни активности е доказ за нефункционални цивилни институции… Армијата на Република Македонија е единственото нешто што функционира во оваа држава (со исклучок на неколку професии кои во овие две три години беа на линија...

Димовски: Maлиoт шeнгeн e гoлeмa бeљa, клyчнитe зeмји члeнки ќe cмeтaaт дeкa нe cмe пoдгoтвeни зa влeз вo EУ

За поранешниот пратеник на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, малиот шенген е голема беља. Да беше ова само за економска соработка, никој немаше да има против. Но, во овој случај, Македонија влегува во организација во која ќе се решаваат српско-албанските...

Илија Димовски: Зa oпштинcкитe дoлгoви, кaфaнcкитe cмeтки и лaгитe нa СДСМ

Во моментов долгот на општините изнесува 3.832 милјарди денари. Новонастанатиот долг во овој мандат на градоначалници (скоро сите од СДСМ и ДУИ) е 1.866 милјарди денари. Не само што не направија ништо, туку ги задолжија граѓаните со нови 1.866...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img