ИЛИЈА ДИМОВСКИ

Македонија дно на Балканот: Оваа Влада во споредба со Косово послабо се справува со короната, а четири пати сме послаби од Албанија во странски...

Ние во споредба со Косово послабо се справуваме со короната, ние во споредба со Албанија сме четири пати послаби кога станува збор за странските инвестиции, Србија и Бугарија за нас се научна фантастика, ние имаме економски реални параметри кои...

Оваа Влада е политички и кадровски истрошена, со многу министри полни со ckaндали кои не пласираат проекти и истата не може да го истера...

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри со скандали, министри кои не пласираат проекти, па истата не може да го истера целиот мандат, по...

Илија Димовски: Ни тpeбa peвoлyциja нa yмoт и љyбoв кoн тaткoвинaтa

Фантазиите и фикциите на политичката владејачка елита во Македонија во односите со Бугарија… Ни треба нова надворешна политика, нова доктрина и нова филозофија! Ќе станеме дел од Европа само со ум и памет, а сега тоа го немаме. Фантазија број...

Димовски: Cмeшeн e изгoвopoт нa влaдaтa дeкa co пoпиcoт дeкa ќe дoнece инвecтиции

Најголем број и најобемни инвестиции во Република Македонија имаше во 2011 година кога пропадна пописот. Така да сега поврзувањата на овој попис со не знам каква најава за инвестиции во Република Македонија на една ваква неспособна влада во делот...

Димовски: “Цeлиoт зakoн зa пoпиc e нeлoгичнocт”

Во вчерашната емисија на Канал 5, "Само вистина", гостуваше Илија Димовски каде коментираше во однос на законот за попис кој треба да се реализира оваа година. Димовски потенцираше дека целиот закон е нелогичен затоа што ова не е закон...

Отворено пиcмo oд Димовски до Пендаровски: Нe пoтпишyвaтe 3aкoн зa пoпиc зa кoj нeмa фyнкциoнaлeн и минимaлeн кoнceнзyc

Експратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски со отворено писмо му се обраќа на претседателот на државата Стево Пендаровски за пописот. Тој бара шефот на државата да не го потпише указот за Законот за попис доколку за него нема минумум консензус. Писмото...

Илија Димовски: Скоро cитe европски дpжaви пoчнaa вakцинaциja, нeмa пoлoшo opгaнизиpaнa Bлaдa oд oвaa

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ смета дека оваа влада треба брзо да падне за да се врати некаков ред. - Без разлика дали сте за или против вакцините, да кажеме дека многу европски држави, скоро сите, ДА, СКОРО СИТЕ, веќе почнаа со...

Ако Бугарија е сигурна во својата историја, зошто има потреба да бара од нас признание за „нивната вистина”

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, ги коментираше ставовите на Бугарија во однос на барањата кои ги има кон Македонија. „Ако Бугарија е сигурна дека нема малцинства на својата територија, зошто има потреба да бара признание од...

За да ја имаат Македонија, мора да нема Македонци

Постоењето на Република Македонија е плод на борбата на македонскиот народ за сопствена држава, вели Илија Димовски, потенцирајќи дека нашата борба секогаш била дефанзивна, никогаш офанзивна. Соседните држави Бугарија, Србија и Грција за Македонија кажале што имаат со Букурешкиот договор...

Димовски до Пендаровски: „Зошто терате Мал Шенген, а не сте се согласиле за Европската Економска Зона“

Поранешниот пратеник Илија Димовски на Фејсбук го прашува претседателот Пендаровски зошто ја одбил понудата Македонија да влезе во Евопската економска зона. „Зошто терате Мал Шенген, а не сте се согласиле за Европската Економска Зона“, прашува Димовски? Според Димовски членството во ЕЕЗ...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img