Илон Маск

Илон Маск ќе плати над 11 милијарди долари данок оваа година

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, одговори на Твитер на повикот на американската сенаторка Елизабет Ворен, пишувајќи дека ќе плати повеќе од 11 милијарди долари данок оваа година. На почетокот на минатата недела, откако магазинот „Тајм“ го прогласи директорот на...

Илон Маск размислува да се повлече од своите позиции

Најбогатиот човек на светот - Илон Маск кажа дека размислувал да ги напушти сите свои работни позиции и да стане инфлуенсер. – Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време – напиша Маск...

Вселенскиот интернет на Илон Маск има над 100.000 корисници

Основачот на SpaceX, Илон Маск, на Twitter се пофали со зголемување на бројот на корисници на нрговиот вселенски интернет Starlink. Услугата на нивниот вселенски интернет треба да биде достапна за сите во текот на следната година. SpaceX досега во вселената...

Можете ли да погодите колкав коефициент на интелигенција има Илон Маск?

Имате ли идеја? Нема расправа за фактот дека Илон Маск е и високо интелигентен и неверојатно успешен бизнисмен. Иако не е тестиран, неговиот IQ се проценува и е општо прифатено дека е околу 155. Ова се базира на тестови за рана...

Илон Маск поканет во Русија на конференција за истражување на вселената

Организаторите на Глобалната конференција за истражување на вселената (ГЛЕКС-2021), закажана за јуни во Санкт Петербург, го поканија основачот на Спејс Х, Илон Маск да учествува во неа, потврди извршниот директор на Меѓународната астронаутичка федерација (ИАФ) ), Кристијан Фајтингер. „Испративме...

Илон Маск загуби 15 милијарди долари

Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодаИлон Маск загуби 15 милијарди доларимнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор на неговата империја. Акциите на „Тесла“ паднаа за 20 отсто во однос...

Илон Маск го вивнa биткоинот вo нoви виcoчини, дocтигнyвajќи нoви peкopди

Цената на дигиталната валута биткоин и утрово продолжи со растот од синоќа, достигнувајќи нови рекорди, со што еден биткоин првпат вреди 48.000 долари. Новите инвестиции во најпознатата и најважна криптовалута во светот, уследија по веста дека компанијата на Илон Маск,...

Илон Маск ja caкa Кина, и Кина го caкa Илон Маск

Компанијата на Илон Маск, Тесла, во Шангај, работи со полна пареа. Според еден извршен директор, Тесла не добила само зелено светло од владата да се врати на работа, туку имала и полициска придружба.  Брзото враќање на Тесла во нормала беше...

Со неверојатни 188.5 милијарди долари, Илон Маск стана најбогатиот човек во светот

Богатството на основачот на „СпејсЕкс“, Илон Маск, се зголемило до 188.5 милијарди долари, се дознава во најновиот Индекс на милијардери на Блумберг. Со ова, Маск го надмина основачот на Амазон, Џеф Безос за 1.5 милијарди долари и стана најбогатиот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img