August 19, 2022, 12:57 am

инвазија

(Видео) Воени вежби на границата со Украина но не и инвазија – Тврди Русија

Стотина припадници на руските падобрански единици ќе одржат оваа седница вежби близу украинската граница, соопшти во четвртокот руското министерство за одбрана, а рускиот амбасадор во Европската унија, Владимир Чижов истовремено изјави дека неговата земја подготвува воена инвазија врз Украина...

(Видео) Тројца зaгинaти и стотици повpeдeни вo наезда на скорпии во Египет

Скорпии убиле три лица во градот Асуан на југот на Египет, а стотици имаат здравствени проблеми од убоди, откако по силно невреме скорпиите биле расфрлани по градските улици, пишува Би-би-си. Скорпиите повредиле околу 450 луѓе, изјави претставник на египетското Министерство...

(Видео) Инвазија на глувци во Австралија: Стотици илјади глувци го пpeплавија Нов Јужен

Стотици илјади глувци го поплавија Нов Јужен Велс во југоисточна Австралија. Австралија се бори со овие глодари со месеци, па затоа владата сега конечно им објави војна на нив. Не само што глувците им нанеле штета од милиони долари на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img