исламисти

(Видео) Американците мeтa на oдмaзничkи yбиcтвa на иcлaмистите кое беа ocлободени од Гвантанамо

Повеќе од 200 поранешни затвореници во Гвантанамо кои беа ослободени се вратија на тероризмот додека 151 се уште се во бегство. Во извештајот на Канцеларијата за национално разузнавање од 18 декември 2020 година, се посочува дека 229 поранешни затвореници во...

Макрон прeдуредува: Исламските милитaнти ќе се обидат да ја искористат ситуацијата во Авганистан

Исламските милитанти повторно ќе се обидат да ја искористат нестабилната ситуација во Авганистан, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон, додавајќи дека Франција ќе стори сé што е можно за да ги убеди Русија, САД и Европа да одговорат заедно. Авганистанските...

Иcлaмиcтитe гo кopиcтaт кopoнaвиpycoт кaкo opyжje: Heвepojaтнo yпaтcтвo издaдeнo вo џихaдиcтичкиoт мaгaзин

Џихадистите се обидуваат да ја искористат пандемијата поттикнувајќи ги милитантите на луѓето да им даваат заштитни маски прекриени со отров, стои во упатствата издадени во нивниот магазин. Новиот магазин „Волците на Менхетн“, што се однесува на нападите на 11-ти септември...

Авcтpиcкaтa пoлициja yaпcи 30 иcлaмиcти

Австриската полиција утрово спроведе акција во четири провинции против луѓе и здруженија кои ги поддржуваат Муслиманското братство и Хамас. Државното обвинителство во Грац нареди истрага против 70 осомничени, а како резултат на таа акција извршени се претреси во 60 станови,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img