August 19, 2022, 12:57 am

испитувања

Од Фајзер велат дека најверојатно ќе треба и трета доза

Фармацевтската компанија „Фајзер“ денес објави дека започнала со тестирање на третата доза од својата вакцина како дел од стратегијата за заштита од мутирани соеви на коронавирус. Здравствените власти велат дека првата генерација на вакцини против ковид 19 сè уште штити...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img