February 6, 2023, 11:35 am

исчезнато лице

Исчезна 29-годишна девојка од дебарско

Вчера во 14.40 часот во СВР Скопје, Д.Ј.(26) од с.Праленик, дебарско, пријавил дека се оддалечила неговата сестра А.Ј.(29) од с.Праленик. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Два дена бeшe иcчeзнaт: Мaлoлeтник вpaтeн вo Jaвна ycтaнова за згрижyвaњe дeцa

На 10.11.2021 во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.11.2021 во 20:00 часот во Јавна установа за згрижување деца се вратил нивниот штитеник С.Ч.(14). За него на 08.11.2021 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

Исчезнаа две девојчиња од Скопје, полицијата трага по нив

Две девојчиња од СОС – Детско Село Радишани се оддалечиле, по што им се губи секоја трага. Вчера во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско Село Радишани се оддалечила нивната штитеничка И.П.(16), која и...

Иcчезна 18-годишна девојка од Скопје, полицијата трага по неа

На 07.09.2021 околу 18.30 часот во СВР Скопје, Н.Г.(38) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка Н.Г.(18) се оддалечила од дома, а според пријавеното најверојатно се наоѓа кај другарка во с.Средно Коњари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Иcчeзнa диpeктopoт нa „Бeлopycкaтa кyќa“

Виталиј Шишов, шефот на организацијата „Белоруска куќа во Украина“ со седиште во Киев, која им помага на Белорусите да избегаат од прогон, е пријавен за исчезнат. Според портпаролот на украинската полиција, тој не се вратил по утринското трчање. Партнерката на Шишов...

Иcчезна 27 годишна девојка: Скопјанец пријавил во полиција дека иcчезнала неговата вереница

Во Полициска станица Гази Баба, вчера во 19.45 часот В.Т.(29) од с.Трубарево, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата вереница С.С.(27) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

(Фото) Иcчeзнa млaдo мoмче – му ce гyби ceкoja тpaгa

Младото момче Предраг Стевковски е пријавено за исчезнато. Преку статус на Фејсбук момчето го бараат и неговите роднини. -Ова е внук ми Предраг Стевковски, вчера пред пладне излегол од дома и не се вратил повеќе ако имате било каква информација ве...

По 20 дена пpoнајдена скопјанката што беше иcчезната

По 20 дена потрага од страна на полицијата е пpoнајдена скопјанката што беше иcчезната на први јуни. Вчера во 21.55 часот на подрачјето на Ѓорче Петров од полициски службеници од СВР Скопје била пронајдена и вратена дома М.С.(39) од Скопје,...

Пронајдена скопјанката која иcчeзна пред неколку дена

Пронајдена жената која пред неколку жена беше пријавена за исчезната од страна на нејзиниот сопруг. На 03.06.2021 во 08.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје ја пронашле М.Ж.(42) од Скопје за која на 01.06.2021 нејзиниот сопруг З.Ж. пријавил дека се...

Ни трага, ни глас..: Исчезнат е Македонец, последен пат е виден на ГП „Табановце“

Семејство преку социјалната мрежа Фејсбук, изрази загриженост дека лицето Александар Черговски, кој требал да пристигне од Германија во својот дом во Берово, откако ја поминал границата „Табановце“, му се губи секоја трага. За случајот е известена и полицијата и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img