казни

Казнети 158 возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 30 санкции, девет...

Во Скопје казнети 142 возачи во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 142 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 18...

Во Скопје санкционирани 105 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 105 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 27 санкции, 10...

Македонските граѓани се возат во автобуси на смртта – За една година казнети 468 автобуси без сопирачки

Можеби користењето на автобуски превоз на подолги дестинации во земјава и во странство е најевтиниот начин на транспорт, но по последните случувања со двете автобуски несреќи кај Ласкарци и автопатот Струма во Бугарија во кои загинаа вкупно 59 патници,...

Строги казни за злосторства против животната средина

Европската Унија се подготвува да идентификува и воведе строги казни против новите еколошки злосторства, како што се нелегалната трговија со дрва, рециклирањето на бродови или употребата на вода, пренесува Агенција Анадолија. Европската комисија објави нова Предлог-регулатива чија цел е да...

150 сообраќајни прекршоци во Скопје во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 30 санкции, 17...

Полицијата казни 135 возачи во Скопје во текот на вчершниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 135 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 14 санкции, 16...

Казнети 207 возачи во Скопје, 41 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 207 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 40 санкции, 41...

218 санкционирани возачи во Скопје – 53 во алкохолизирана состојба

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 218 мерки, меѓу кои за возење под дејство на алкохол 53, 22 санкции...

Затворени пет ноќни клубови и дискотеки во Скопје поради нерегуларности

Синоќа, Министерството за внатрешни работи, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координирана акција затворија пет ноќни клубови и дискотеки во Скопје, а казнети се и стотина граѓани заради возење под дејство на алкохол. Од МВР...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img