December 6, 2022, 10:46 am

камион

Експлозија на камион со бензин – 50 загинати

Најмалку 50 луѓе загинаа кога камион со гориво експлодираше на улица во вториот по големина град на Хаити Кап-Хаитиен во текот на ноќта, изјави во вторникот градоначалникот на градот. Локалната болница беше оптоварена обидувајќи се да ги лекува многуте повредени,...

(Видео) Несекојдневна сцена во Белград: Камион пропадна во дупка откако асфалтот се отвори

На аголот од улиците Костолачка и Качерска во Вождовац дошло до сообраќајна несреќа кога се отворил асфалт и камионот паднал во дупка. Камионот паднал во дупка со целиот преден дел, што може да се види на видеото. Видеото е објавено...

Камион и автомобил се запалија во Куманово – ова се деталите

Кумановските пожарникари вчера гаснеле пожари на две возила, камион и на патничко моторно возило, информираа денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Според објавата, четворица пожарникари од територијалната противпожарна единица интервенирале на запалено возило камион во село Алешевце....

Камион се преврте кај аеродромот во Охрид

Се случи сообраќајна несреќа во близина на Охрид. Камион со странски регистарски таблички, што возел по влажниот коловоз, се преврте кај Охридскиот аеродром. Првично нема информации за повредени лица. Истрагата ќе ги уврди причините за несреќата. Извор: republika.mk

(Видео) Децата од Авганистан се кријат под камиони во движење за да ја поминат границата

Во обид да прошверцуваат дел од стоката што можат да ја продадат во Пакистан, децата од Авганистан понекогаш ја минуваат границата на овој ужасно опасен начин и по двапати дневно. На видеата може да се видат бројни деца како трчаат...

(Видео) Погледнете што се случува кога камион ќе се најде среде тoрнaдо

Камионите се значително потешки од патничките автомобили, но ни тие немаат многу шанси против таква моќна природна катастрофа. Снимките од кабината на камион го прикажуваат моментот кога возилото се пронашло на патотот на торнадото што го погодило градот Хоршам во...

Tpaгeдија кај Охрид: Пpeгазен пeшак, пoчинaл на лице мeсто

Пешак почина по удар од камион вечерва на регионалниот пат Охрид – Струга, кај местото Оровничка плажа. Информцијата ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој појасни дека товарно возило удрило во пешакот и починал на лице место. – Вечерва...

Mицкоски на терен им помага на граѓаните во Берово: Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ за подрачјата кои беа најзафатени од пожapите

Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна за граѓаните од подрачјата кои беа најзафатени од пожарите. Донацијата лично ја донесоа и предадоа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и партискиот потпретседател Владо Мисајловски. Тие денес се меѓу граѓаните, кога им е најтешко. Помагаа...

(Видео) Тешка сообраќајка кај Блаце, се преврте камион

Попладнево во близина на граничниот премин „Блаце“ меѓу Македонија и Косово се случила сообраќајна незгода, дознава ТВ24 Голем камион се превртел, а засега нема информации за повредени лица. На терен се полициски службеници кои вршат увид на местото на несреќата. https://www.youtube.com/watch?v=gsfdbLkWhJ4&feature=emb_title

Камион ce излизгaл и излeтaл oд пaтoт кaj рocoмaнcкo Рибарци

Поради снежното невреме, камион се излизгал од патот кај росоманското село Рибарци. Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни дека повредени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img