February 7, 2023, 8:31 am

камион

Kaмиoн излeтaл oд cкoпcкaтa oбикoлницa, вoзaчoт e тeшko пoвpeдeн

Камион вчера излетал од патот на скопската обиколница, во близина на клучката Радишани. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа...

Нecpeќa нa aвтoпaтoт “Гоце Делчев” од Штип кон Скопје, изгope кaмиoн oд нeпзнaти пpичини

Изгоре камион на автопатот „Гоце Делчев“ во правец од Штип кон Скопје, утринава во 08.45 минути. Засега нема информации за повредени или загинати.

Пoвpeдeни двe лицa oткaкo билe пpeгaзeни oд “пapкиpaн” кaмиoн

Две лица биле повредени откако сам се придвижил камион кој бил паркиран на улица помеѓу с.Брест и с.Малино Маало. „На 11.10.2020 околу 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје биле донесени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img