December 6, 2022, 11:17 am

кампања

(Видео) Жестоко на четири дена пред изборниот молк – црнaта кампања се заoструва

Меѓусебни препукувања, лични навреди и заострување на реториката- партиските митинзи влегуваат во финалето. На четири дена пред крајот на партиските митинзи, се повеќе се зголемува и црната кампања , оценува за Алфа аналитичарот Алберт Муслиу. Најавува дека до изборниот...

Кaмпaњaтa пpoдoлжyвa: ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, Чаир и Центар, СДСМ во Петровец и Аеродром

И денеска продолжуваат интензивните активности на партиските и на независните кандидати за градоначалници и советници. Најавени се повеќе митинзи и средби на кои граѓаните во 80-те општини и Градот Скопје ќе можат да ги слушнат понудите на партиските и...

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ростуше

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи. Во 16:30 часот во Маврово-Ростуше, во центарот на Ростуше партијата закажа митинг. На истиот свое обраќање ќе имаат Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на...

Пapтиитe ja пpoдoлжyвaaт кaмпaњaта: ВМРО-ДПМНЕ денecкa вo Тетово и Гостивар, СДСМ вo Делчево и Виница

Изминува речиси една недела од изборната кампања. Партиите продолжуваат и денеска со своите активности насочени кон промоција на програмите и своите кандидати за градоначалници за локалните избори закажани за 17 октомври. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ја претстави изборната...

Пецаков: Ќе направам се Охридското езеро да биде чисто и да нема проблем со загадување

Општина Охрид има преземено активности за колекторот на Охридско езеро и има јавно претпријатие Колектор кое е под државна капа. Државата и општината се обврзаа дека ќе се санира колекторот, со истиот треба да се покриени сите места за...

Лимани: Татко ми загина за Ахмети да може да се врати во својата родна земја

езависниот кандидат за градоначалник на Кичево, Фатмир Лимани во вечерашното гостување на телевизија Алсат зборуваше и за својот однос со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој е и негов роднина. -Мене ми е убиен таткото во опсада, јас сум осуден...

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...

Ахмети: Зелена агенда за подобар живот

Демократската Унија за Интеграција – ДУИ вечерва ја продолжи предизборната кампања во Сингелиќ, Општина Гази Баба, презентирајќи ја листата на кандидати за советници во оваа општина. Претседателот на ДУИ Ахмети пред присутните истакна дека приоритет на ДУИ е унапредувањето...

Мицкоски со шега за Зоран Заев на митингот во Битола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола својот говор го започна со шега за Зоран Заев, дозволете да ви кажам една шега што се раскажува овие денови во државава. Сега кога пред некој ден Заев бил...

Со Борче, со „Најдоброто“, продолжува развојот на Гази Баба

Гази Баба е позитивниот пример за работењето на СДСМ и на локално и на централно ниво. Со СДСМ граѓаните се на сигурно, знаат дека проблемите кои со децении ги мачат се решаваат, дека општината и државата одат напред. Борче го...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img