February 6, 2023, 3:30 am

кампања

Кандидатот за градоначалник на Куманово на СДСМ на средба со граѓани од населбата Ајдучка Чешма

Безбедни улици, изградба и реконструкција на патна мрежа во населбата „Ајдучка Чешма“ вети кандидатот за градоначалник, Оливер Илиевски од СДСМ за Куманово. Тој најави и изградба на крстосница, простор за рекреација, осветлување, сообраќајно решение за поврзување на крстосницата...

Коњановски: Создаваме нова иднина – Битола ќе ја направам образовен и туристички центар

„Битола треба да биде не само еден од најголемите индустриски, економски, политички, културни и спортски центри, туку и современ образовен центар, почнувајќи од предучилишното, основното, средното до високото образование", рече кандидатот за градоначалник на општина Битола, Тони Коњановски на...

Коњановски: Создаваме нова иднина – Ќе работиме на локалниот економски развој, ќе ја средиме патната инфраструктура и ќе изградиме топлификација во Битола

„Верувам во Битола, во нејзината способност да се издигне повторно во урбан и динамичен град. Верувам дека токму вие, битолчани, го имате решението да ги надминеме заедничките проблеми кои го уназадуваат градот во последните години. Мојот фокус се најгорливите...

Во Велес митинг на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“

Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ вечерва одржува митинг во Велес на кој ги претставува кандидатот за градоначалник на Велес Ненад Коциќ, носителот на советничката листа предводена од Марјанчо Николов, како и членовите на листата. -Од сите понудени советнички листи во...

Шилегов од Ѓорче Петров: Да избереме континуитет за европско, уредно и зелено Скопје

Градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, кои се борат за втор мандат на Локалните избори 2021 вечерва имаа маалски средби со граѓаните од оваа општина. Тие беа придружувани од носителите на кандидатските...

Сто паркови, 90 спортски сали, 150 училишта – во програмата на секој кандидат на ВМРО-ДПМНЕ има проекти за секого

Се подготвуваат за опозиција, па уште сега речникот им е таков. Заборавија дека 4 години се апсолутна власт каде имаа можност да покажат дека ќе донесат живот и развој, но донесоа криминал, корупција, измами, предавства, распродажба, го засрамија сопствениот...

Спасовски: Време е да се случат промените и во Илинден да почне „Најдоброто“

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вечерва при промоција на кандидатот за градоначалник на Општина Илинден Александар Тодоровски и советничката листа истакна дека Илинден заслужува да се случат промените и да почне да се случува „Најдоброто“ и во Илинден. „Во изминатите...

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

ВМРО-ДПМНЕ во рамките на својата изборна кампања за локалните избори денес одржува митинг во Битола. Митингот во живо можете да го следите во продолжение https://www.youtube.com/watch?v=A1D7FNGpA8g

Лукаревска: Македонска Каменица е пример дека овозможуваме еднакво општество помеѓу мажите и жените

Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ вечерва ја претстави кандидатката за градоначалник на Македонска Каменица, Соња Стаменкова и советничката листа предводена од д-р Драги Јовановски. Потпретседателката на СДСМ, Сања Лукаревска пред присутните истакна дека пред 4 години граѓаните на изборите си...

Мицкоски: Заев се вози во БМВ од 100 илјади евра, додека земјоделците продаваат еден килограм јаболка за два денари

Ова не се обични избори, не се само избори за градоначалници, за советници во општинските освети. Вие ќе одлучувате во која насока ќе се движи државата во оваа погрешна, полна со криминал, предавства каде граѓаните се иселуваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img