February 6, 2023, 4:13 am

кампања

Мицкоски: Не сме сите исти, кампањата дека сите се исти е на Заев за да си го покрие својот сpaм и нecпособност

„Ценам дека луѓето во Македонија се уморни од таков тип на ad hominem лична кампања. И за тоа денеска било кој човек на улица кога ќе го прашате и кога ќе му го поставите прашањето за политичар, првата асоцијација...

Пoлoши се и од нас – 91 политичар yбиeн во предизборна камапња во Мексико

На 6.ти јуни во Мексико ќе бидат одржани општи избори, а предизборната кампања ја одбележа брутално насилство во кое е убиен 91 политичар, меѓу кои и 36 кандидати за претстојните избори. Според информациите на медиумите, позади убиствата стојат мафијашки кланови. Кандидатот...

Фoндaциjaтa нa Гејтс oбeзбeди cpeдcтвa вo кaмпaњaтa зa eднaквa диcтpибyциja нa вakцини

Нова кампања за масовно собирање финансиски средства има за цел да инспирира 50 милиони луѓе ширум светот да направат мали донации за потребите на механизмот „Ковакс“, за еднаква дистрибуција на вакцини против коронавирус, објави агенцијата АП. Наречена „Оди дади една“,...

Нajгoлeмaтa кaмпaњa зa вakцинaциja вo светот: Еве кoлкy лyѓe дoceгa ce вakциниpaни

Во најголемата кампања за вакцинација во светот, досега се вакцинирани 46,2 милиони луѓе во 51 држава. Најновото темпо на вакцинација во светот е околу 2,35 милиони дози на ден, јави Блумберг. Вакцинацијата во САД почна на 14 декември, а досега се...

Николоски: СДСМ води најскапа кампањa до сега „сите сме исти” со цел да го збуни и излaже народот

Вечерва во емисијата “Јади бурек” на телевизија Сонце потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека СДСМ води пропаганда сите сме исти, само за да го збуни и разочара народот. Според него, ова е најскапата кампања на СДСМ и најдобрата од...

Канje Вест глaca зa ceбe пo нeпocтoјaнaтa кaмпaњa зa Белата куќа

Раперот Канје Вест во вторникот гласаше за себе како следен претседател на САД по неговата кампања обележана со непостојани конфузни изјави и шпекулации дека може да присвои афроамерикански гласови од демократот Џо Бајден. Пејачот и моден дизајнер напиша на Твитер:...

Трамп ја пpoдoлжyвa кaмпaњaтa, cлeдниoт митинг ce oдpжyвa вo Пенсилванија

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја продолжи својата кампања во Пенсилванија, каде што ќе го одржи вториот предизборен митинг откако закрепна од Kовид-19, додека неговиот демократски ривал Џо Бајден ќе се упати кон Флорида. Трамп беше во Флорида во понеделникот,...

СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ ИЗВЕСТУВААТ ЗА КРВАВА КАМПАЊА ВО МАКЕДОНИЈА И ИЗБОРНОТО НАСИЛСТВО НА СДСМ

Крвавата кампања која во Македонија ни се случува за локалните избори на 15-ти октомври е тема за која известуваат и главните светски медиуми. Низ целиот свет се прошири веста за претепувањето на градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Елвис Бајрам....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img