капење

(Видео) Дивa свињa се кaпиТ во Охридско Езеро

На социјалните мрежи кружи интересно видео на кое јасно се гледа како дива свиња се капе во Охридското Езеро. -Летната туристичката сеозна ја оставивме зад нас, а дека капењето во Охридското Езеро е секогаш атрактивно покажува и настанот што се...

Женските костими за kaпење со машки тop3а се дефинитивно најл удиот тренд ова лето

Летото не е резервирано само за излежување на плажа и пиење коктели, туку и за пливање, сурфање, нуркање и бројни други активности покрај морето. Затоа дамите внимателно ги следат модните трендови и долго размислуваат за каков костим за капење ќе...

Ултра модерни и денес: Костимите за капење на Лејди Ди

За стилот на принцезата Дијана сеуште се зборува, а дел од нејзините фустани често може да се забележат на аукција. Но, светските медиуми решија да не потсетат на сите костими за капење на Лејди Ди. Од едноделни до дводелни бикини во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img