October 1, 2022, 9:43 am

Капитол Хил

Заврши драмата во Капитол Хил, уaпceно лицето кое се зakaнуваше со бomбa

По петчасовна операција на преговарање полицијата денеска го уапси мажот кој тврдеше дека има бомба во неговиот пикап, паркиран во близина на Капитол Хил, а поради што евакуирани беа околните згради и блокиран беше центарот на Вашингтон. -Излезе и го...

Бројот на самоубиства на полицајци кои го обезбедуваа Конгресот се зголеми на четири

Вашингтонскиот полицаец Гинтер Хашида во четвртокот бил пронајден мртов во својот дом, каде извршил самоубиство, со што бројот на самоубиства на полицајци кои го обезбедуваа Конгресот при упадот на разулавената толпа на 6 јануари годинава се зголеми на четири. -Освен...

Голема победа на републиканците во американскиот Сенат

Републиканците денес го спречија формирањето независна истражна комисија за упадот на приврзаниците на поранешниот претседател Доналд Трамп на Капитол Хил на 6-ти јануари, истакнувајќи дека се доволни полициските и парламентарните истраги кои се во тек и оти демократите сакаат...

(Видео) Капитол Хил под блokaда откако беа пpoбиени бeзбeдносните бaриери

Голем број полициски сили беа распоредени пред Капитол Хил, во Вашингтон, откако неидентификувано лице наводно ги пробило безбедносните бариери. https://twitter.com/BNONews/status/1378033385717792774 Како што се наведува, тројца полицајци биле повредени. На вработените им беше наредено да се држат настрана од прозорецот и да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img