October 1, 2022, 10:25 am

Капито

(Видео+фото) Пaниka во Вашингтон: Евakyиран Капитол откако камион со бomба се паркирал пред Конгресната библиотека

Полицијата ги истражува наводите за можна експлозивна направа во возило паркирано пред Конгресната библиотека на Капитол Хил во Вашингтон. Зградата на библиотеката и околната зграда беа евакуирани, објави АП. Полицијата ги предупреди граѓаните да го избегнуваат тој дел од градот. Според...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img