February 6, 2023, 10:23 am

карлеуша

Шпaнска сeрија: Шoк за Цеца – Карлеуша се врaќа во жирито на Грaнд?

Новата сезона на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“ почна добро, луѓето го следат, коментираат, а челниците задовлно ги тријат рацете поради високиот рејтинг. Иако доста се полемизираше дали Цеца Ражнатовиќ, која седна на столчето на Јелена Карлеуша, ќе привлече исто внимание како...

(Видео) На Марија ќе и недостасува Карлеуша: Сподели емотивна снимка од нивните заеднички моменти

Поп -пејачката Марија Шерифовиќ сними нов влог, кој го објави на својот канал на Јутјуб, а главна тема и беше поп -sвездата Јелена Карлеуша. За време на нивното учество на овој музички натпревар, Марија и Јелена беа членови на жирито...

(Видео) Ја прашаа Цеца дали има трема бидејќи седи на местото на Карлеуша – за нејзиниот одговор долго ќе се зборува

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ за прв пат се појави на снимањето на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, каде што ќе биде еден од членовите на стручното жири од оваа сезона. Цеца е постојана членка на жирито на Звездите на Гранд...

Јелена Карлеруша призна на естетски корекции, а подготвена е на уште една неочекувана

Јелена Карлеуша важи за една од најатрактивните пејачки на домашната јавна сцена, а нејзиниот изглед е резултат на голем напор и инвестиции. Со исправна диета успеа да ја доведе линијата до совршенство, а сега призна дека не е целосно...

Се покажа како добар домаќин: Oвој македонски пејач ја пречека Јелена Карлеуша пред настапот во Охрид

Попуштија корона мерките, а естрадните уметници по речиси една ипол година пауза се вратија на своите настапи. Во Македонија само што се тргна забраната за концерти, српските естрадни уметници како само да чекаа да дојдат и да пеат пред македонската...

(Видео)Хит: Карлеуша падна во хотелската соба во Охрид

Пејачката Јелена Карлеуша објави хит видео од Охрид, каде вчера отпатува за да го одржи првиот настап по долга пауза поради коронавирусот. Имено, таа објави стори од хотелската соба каде што беше сместена на нејзиниот профил на Инстаграм, во кое...

Mи се 3гaди, kaтacтрофа: Цеца доjде на судење со Карлеуша па ја коментираше пеачката

Еве што и препорача на другата страна Вчера беше закажано уште едно судење на Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша. Цеца се појави околу 13 часот во палатата на правдата и кратко ја прокоментира другата страна. - Ми се згади. Само јас се...

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО КАРЛЕУША ПЕЕ ПЕСНИ НА ЦЕЦА: Во Македонија ја испеа ,,Београд“

Јелена Карлеуша која моментално не е во добри односи со Цеца Ражнатовиќ, во еден период не и беше проблем да пее нејзини песни. Погледнете го видеото како Карлеуша во 1996 година во Македонија ја испеа песната,,Београд“. 

ЗА ОВА МОЛЧЕШЕ СО ГОДИНИ:Пејачката Мина откри непознат детаљ од свадбата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Пејачката Мина Костиќ откри детаљ од венчавката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ. Пејачката често пее на свадбите на српските спортисти. Мина Костиќ била задолжена за веселбата на свадбата на Јелена и Душко, а откри детаљ кој не и беше...

ВИСТИНАТА Е СОСЕМА ПОИНАКВА: Карлеуша се жалеше дека од хонорарот од Гранд нема ни за грисини

Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа програма или не. Меѓутоа, како што стојат работите, изгледа дека никогаш нема да добиеме одговор...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img