February 6, 2023, 10:56 am

Кастриот Реџепи

„Имаме информации од претставници од Европската унија, од САД, но и од Владата: Кастриот Реџепи е убеден дека до крајот на јануари Македонија ќе...

И покрај цврстиот став на официјална Софија пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, објавува Сител. Пратеникот кој прво стави потпис, а потоа во последен момент се предомисли за недоверба на...

(Видео) Николоски му се вклучи на Кастриот Реџепи во емисија: „Токму вие од БЕСА бевте иницијатори за пад на владата“

Николоски се вклучи во емисија со Кастриот Реџепи – Пратеникот можеше да свика прес конференција на денот на гласање недоверба на Влада, наместо филмови од Пабло Ескобар да гледа јавноста. -Ако веруваме дека некој го сменил мислењето најмалку што требаше...

Кастриот Реџепи: Можно е да променам место на седење во Собрание

„Добар сум, се е добро и одиме понатаму“, рече пратеникот Кастриот Реџепи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, како одговор на новинарот. На прашањето дали редовно го посетува Парламентот, Реџепи истакна дека е редовен, кога има обврски. „Вчера имаше една...

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше да биде 61-от кој ќе стави потпис за рушење на Владата

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата отиде кај киднаперот

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина" и отиде кај киднаперот. - велат во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. 3 дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од...

Кастриот Реџепи: Не спијам мирно, но мирна ми е душата

Пратеникот Кастриот Реџепи не се појави во Собрание за гласање недоверба на Владата. На прашање синоќа во Клик Плус дали спие мирно после непојавувањето на собраниската седница на која требаше да се гласа недоверба на Влада, Реџепи посочи дека физички не спие...

Кастриот Реџепи се уште се држи во заложништво, ниту неговиот син не знае каде е

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи се уште се држи во заложништво, дознава Инфомакс, а неговиот син се уште не знае каде е неговиот татко, велат за нашата редакција извори од партијата на Касами. Според колеги пратеници на Реџепи кои разговарале...

(Видео) Ce oглacи иcчeзнaтиот пpaтeник Кастриот Реџепи – „Дoбpo cyм, дa пoминат закaнитe…“

На социјалната мрежа Фејсбук се појави селфи видео од самиот пратеник Кастриот Реџепи кој од утрово е недостапен. Тој вели дека е добро и откако ќе поминат заканите ќе раскаже се што се случило. Видеото може да го погледнете ТУКА.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img