August 19, 2022, 12:52 am

кафе бар

Прогласени најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 14-ти пат го реализира проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите″ во Град Скопје за 2021 година. Овој проект произлегува од Програмата за финансирање...

Kpивичнa пpиjaвa зa нaпaѓaчитe нa coпcтвeник нa кaфe бap вo Дeбap

Три лица еден косовски и двајца македонски државјани заработија кривични пријави под сомнение за убиство во обид и помагање на сторителот, за инцидентот што на 30 декември се случи во кафе бар во центарот на Дебар. „Одделението за внатрешни работи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img