December 8, 2022, 6:34 am

Кејт О Брајан

СЗО контра Филипче: Не треба да биде задолжителна вакцинацијата

Светската здравствена организација (СЗО) објави во понеделникот дека вакцинирањето против новиот коронавирус Ковид-19 не би требало да биде задолжително, освен во специфични професионални околности. „Не мислам дека треба да се воведе обврска за вакцинирањето“, додаде Кејт О’Брајан, директорка за имунизација...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img