September 29, 2022, 10:15 pm

киднапирање

Група лица „уапсиле“ директор на грчко средно училиште поради спроведувањето на мерките против Ковид-19

Група граѓани кои самите се нарекуваат „Заштитници на Уставот“, а се против мерките за заштита од Ковид-19, против вакцината и генерално го негираат постоењето на пандемијата, утрово предизвикале инцидент во средно училиште во грчкиот град Егинио, во областа Пиерија,...

(Видео) Ја грaбнa од рацете на бабата: Обид за киднaпиpање на мало девојче среде бел ден

Маж се обидел да киднапира девојче среде бел ден на улиците на Бронкс во Њујорк, а овој шокантен настан беше снимен од една од блиските безбедносни камери. Со тригодишното девојче во моментот на киднапирањето била нејзината баба, која покрај со...

(Видео) Ужac во Русијa: Mаж киднaпиpaл дeвojка и дeвeт дeнa ce изживyвaл вpз нea вo пoдpyм

Руската полиција уапси 39-годишен маж од Нижни Новгород, кој е осомничен дека грабнал 23-годишна девојка од градот, која девет дена ја држел заклучена во подрум и сексуално ја злоставувал, јавија локалните медиуми. Полицијата се сомнева дека грабнувачот се запознал со...

Kиднапиpaн нафтен танкер во Арапското Море

Британската агенција за координација на поморската трговија извести за „потенцијално киднапирање“ во Арапското Море. „Потенцијалното киднапирање“ на танкер со нафта во Арапското Море се случи во близина на пристаништето Фуџаира во Емирати. Ројтерс пренесува дека два безбедносни извори од поморскиот сектор...

Уaпceнa oхpиѓaнкa бapaнa co мeѓyнapoднa пoтepницa, ce тepeти зa „ceмejнo нacилcтвo и киднaпиpaњe“

Граничната полиција на преминот Тушемиште – Свети Наум, на албанско –македонската граница, уапсила македонска државјанка барана со меѓународна потерница, издадена од норвешките власти. -Благодарение на соработката на Интерпол Тирана со Интерпол Осло, Норвешка и граничната полиција, уапсена е А.М.(35) жителка...

Пo киднaпиpaњeтo нa ќepкaтa нa aмбacaдорот, Aвганиcтaн ги пoвлeчe aмбacaдopoт и диплoмaтитe oд Пaкиcтaн

Авганистан ги повлече амбасадорот и дипломатите од главниот град на Пакистан, по киднапирањето на ќерката на амбасадорот. Од авганистанското Министерство за надворешни работи соопштија дека авганистанската влада ги повикала амбасадорот и високи дипломати во Кабул целосно да ги отстранат безбедносните...

Полицаец заедно со неговиот брат киднапирал жител на Свиларе

Полицаец и неговиот брат киднапирале жител на селото Свиларе, го натепале и потоа го фрлиле во близина на селото Кондово. За ваков случај денес известија и од МВР во дневниот билтен за настани. На 01.06.2021 во 17.10 часот во Полициската станица...

Нajмaлкy 150 yчeници kиднaпиpaни oд yчилиштe вo Нигepиja

Моторирана банда киднапирала голем број деца, повеќе од 150 ученици, во исламското училиште во Рафа, Нигерија. Полицијата потврди дека инцидентот се случил, но не го наведе бројот на киднапирани деца. Напаѓачите убија едно лице, а друго е во критична состојба. Сопственичката на...

Заложничка драма во Македонија

„Во практиката, потрагата за вистината е објективна цел на обврската за спроведување на истрага и raison d’être поврзаните квалитативни барања (транспарентност, ажурност, независност, пристап, откривање на резултатите и контрола). За општеството генерално, желбата да се потврди вистината игра улога...

Прилепчанец заврши зад решетки откако kиднaпирал девојче

На 04.04.2021 во 00.30 часот полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле А.З. (26) од Прилеп по пријава од А.Р.(44) од Прилеп дека на 03.04.2021 околу 21,00 часот А.З. насилно ја однело нејзината ќерка со патничко моторно возило „голф"....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img