August 16, 2022, 7:14 am

кинези

Дaли кopoнaтa „избeгa“ oд лaбopaтopиja? – Кинeзитe co jaceн oдгoвop

Висок кинески здравствен службеник изјави дека Пекинг не може да го прифати планот на Светската здравствена организација (СЗО) за отворање на втората фаза од студијата за потеклото на коронавирусот. Според „Асошиејтед прес“, Зенг Јиксин, заменик министер на Националната здравствена комисија,...

(Видео) Heвepоjaтнo: Кинезите ја пoкaжaa внaтpeшнocтa нa cвojaтa нoвa вceлeнcкa cтaницa

Кинеските астронаути стигнаа вчера на својата нова вселенска станица во орбитата на Земјата и со тоа потврдија дека Кина станува нова вселенска сила. Леталото Шенжу 12 беше лансирано во четвртокот кон модулот на вселенската станица Тианхе од лансирниот центар Јуикван...

Сијарто: Русите и Кинезите нeмa дa им дaдaт нa cвoитe гpaѓaни штeтни вakцини

Шефот на унгарската дипломатија, Петер Сијарто, е сигурен дека Русија и Кина нема да им дадат на своите граѓани штетни вакцини против коронавирусот. -Кога бевме мали, никој не размислуваше дали вакцините доаѓаат од истокот, а денеска сето ова е поврзано...

(Видео) Kинeзитe ќe гo гpaдaт нajдoлгиoт тyнeл во Србија: Зa тoa ќe пoтpoшaт 606 милиoни eвpa

Работите на сообраќајниот коридор од Нови Сад до Рума ќе започнат следната година и ќе бидат во вредност од 606 милиони евра. Должината на идниот коридор е 47,7 километри, а тој ќе ги поврзе Коридорот 10 и Коридорот 4....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img