кире

Лазаров фантастичен, Нант го „пpecлуша“ Монпелје пред Ф4 во ЛШ

Македонскиот ракометен капитен и селектор Кирил Лазаров со својот Нант на убедлив начин стави крај на настапите во домашниот шампионат. Учесникот на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите во рамки од последното коло од француското првенство одигра моќно против големиот...

ЛАЗАРОВ ЗАДОВОЛЕН ОД ПОБЕДАТА:Среќни сме, задоволни сме, но свесни сме дека можевме и подобро

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров  е задоволен од победата против Романија (32-24), но потенцира дека има и реванш на кој мора максимално внимателно да му е пристапи, ако сакаме да бидеме дел од Мундијалот. – Некој да ни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img