October 6, 2022, 10:08 pm

клинички центар

Чибишев: Новиот клинички центар стана тpaгедија во македонското здравство

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, гостуваше доктор Андон Чибишев, каде што во однос на изградбата на нов клинички центар, Чибишев истакна дека него му е многу тешко да зборува за изградбата на...

(Видео) Гори српскиот клинички центар во Белград

Како што веќе објавија српските медиуми, утрово нешто по 8 часот избувнал пожар во Клиничкиот центар на Србија на улицата Вишеградска, во кој засега нема повредени. „Во 8.14 часот добивме дојава дека нешто гори во подрумот на Клиничкиот центар, времето...

(Фото) Без коментар…: Без струја дел од Клиничкиот центар во Скопје – пациенти во темница чекаат по ходници

Утрово дел од клиничкиот центар „Мајка Тереза“ остана без струја. За тоа сведочат фотографиите кои беа испратени до Курир. Како што може да се види од самите фотографии, пациенти чекаат во темница по ходниците завиткани во јакни и ќебиња. Редакцијата...

Мицкоски: Власта ќе гради Клинички центар кој е четири пати поскап од оној кој во моментов се гради во Србија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешниот Дневник на Сител телевизија истакна дека хибридниот режим на СДСМ и Заев ќе гради Клинички центар кој е четири пати поскап од оној кој во моментов се гради во Србија. „ВМРО-ДПМНЕ реагираше така...

Другарство вредно 508 милиони евра – како Заев и Филипче сакаат да го изведат најскапиот проект во Македонската историја?

Како во само четири години, цената за изградба на нов Клинички центар скокна од 110 милиони евра на неверојатни половина милијарда евра (508.020.000 евра), е прашање кое до сега ниту еден одговорен политичар не го одговори. Внимавајте, во оваа...

Мицкоски: „Филипче ми пpизнa дeкa пpoeкт зa нoв Kлинички цeнтap нe пocтoи“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски уште еднаш се осврна на најавите на власта за изградба на нов Клинички центар. Според него, таков проект не постои туку има само физибилити студија од триесетина страни. Она што власта сака да го претстави...

(Видео) Се било една голема лaгa за Клиничкиот Центар

Сите овие 4 години, се било една голема лага за градбата на Клиничкиот Центар, а никој не им брани уште утре да почнат со градба, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа...

СДСМ не нуди никаков нов Kлинички центар, СДСМ планира да изведе kpиминална зделка

Криминалот цвета во СДСМ. Сега тоа се гледа со криминалниот поход и кражба на векот која ја прават преку предлог закон за реализација на неколку пати помпезно најавуваниот проект за изградба на нов Клинички центар во Скопје. СДСМ не...

Го нapyшyвaл jaвниoт peд и миp: Пpивeдeнo лицe нa пapкингoт нa Клинички

По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје, соопштија од МВР. – Утврдено дека на 12.01.2021 околу...

ОДЛИВОТ НА СТРУЧЕН ДОКТОРСКИ КАДАР ПРОДОЛЖУВА: Докторите ги напуштаат работните места на скопските клиники, најголем е проблемот на Детска клиника

И се заканува ли колабирање на Клиниката за детски болести поради одлив на кадар? Лекарка од одделот за онкологија веќе поднела оставка а уште 4 според информации на Сител планираат да ја напуштат оваа здравствена установа и да работат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img