February 7, 2023, 11:11 pm

ковид мерки

Британија најави ykинување на сите мерки

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид денеска потврди дека британската влада ќе ги укине повеќето преостанати ограничувања наметнати на 19 јули, воведени за да се спречи ширење на ковид-19, велејќи дека нема да чека уште една минута за да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img