ковид сертификат

Oд дeнecкa вo Фpaнциja зa ceкojднeвнитe aктивнocти ќe ви тpeбa koвид-пacoш

Во Франција, од денеска, секојдневните активности, како што се одење на кафе или возење со воз, ќе им бидат дозволени само на оние кои покажуваат потврда дека се вакцинирани, дека го прележале Ковид-19 или имаат негативен ПЦР-тест за коронавирус....

Миниcтepcтвo зa здpaвcтвo: Cepтификaтoт зa вakцинaциja вo ce пoвeќe зeмjи cтaнyвa ceкojднeвиe

Министерството за здравство информира дека во земјава досега се детектирани триесетина случаи со Делта варијанта, која рапидно се шири насекаде во светот, во регионот, па многу е веројатно истото да се случи и кај нас. Делта сојт на СарсКов2...

Европратениците ќe глacaaт зa дигитaлниoт koвид cepтификaт

Европскиот парламент на пленарната седница која почнува денеска во Стразбур треба да го даде своето последно одобрување на дигиталниот ковид сертификат, за олеснување патувањето во ЕУ за време на пандемијата и за закрепнување на економијата. Сертификатот ќе докаже дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img