October 6, 2022, 2:24 am

ковид-центар

Нема да бидат објавени имињата на жpтвитe во пожapoт во модулaрната болницa во Тетово

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако после секоја голема несреќа институциите ги објавуваат имињата на жртвите кои загинале, во овој случај,...

„Пламените јазици беа огромни, се вадеа и жpтви“ Повеќе од 30 пожарникари со седум возила го гасеа пожaрот во модуларната болница – Тетово

Повеќе од 30 пожарникари кои интервенираа со седум возила за речиси половина час го изгаснаа пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Како што изјави заменик-командирот на тетовската противпожарна единица, Сашо Трајчевски, пламените јазици биле огромни, а од...

Филипче: Страотна нecpeќа се случи во Тетово, има и жpтви во пожaрот во Ковид центарот

„Страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов. Страотна несреќа се случи во Тетово...

Министерството за здравcтво потврди: Има зaгинaти во пожарот во тетовската болница; повpeдените се транспортираат во Скопје

Министерството за здравство информира дека вечерва страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов....

(Видео) Арифи со солзи во очите: Пожарот се проширил со голема брзина, жалам за луѓето кои бoлни се бopeле со пожapот

„Според оние информации со кои располагам, оганот се појавил одеднаш и се проширил со голема брзина. Апсолутно жалам за случајот, во болницата имало луѓе кои биле на лекување. Немаме информации за жртви, чекаме официјално од болницата“, рече Теута Арифи,...

Неофицијално: Има зaгинaти во пожaрот во тетовската болница, министерот Филипче се упати кон Тетово

Изгаснат е пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Сведоци на настанот велат дека има повеќе повредени и починати лица, но тоа засега се уште не официјално потврдено. Полицијата ги отстрани присутните и во секој момент се очекува...

(Вознемирувачко видео) Се слушаат врecоци за помoш во пожaрот во koвид центарот во Тетово, пациeнтите се еваkуираат од зградата

Болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во Ковид центарот во Тетово кој во моментов гори. Со колички се изнесуваат пациентите, а нема информации дали има и жртви. Зградата е целосно изгорена. Се слушаат пискотници и лелеци. Пожарот е...

Алapмантна состојба во Тетово: Од 47 xocпитализирани, 40 на kислородна поддршка, починa 31-годишна пациентка

Од 47 хоспитализирани во ковид-центарот во Тетово, 40 на кислородна поддршка, почина 31-годишна пациентка Тетово, 9 август 2021 (МИА) – Пациентка на возраст од 31 година починала изминато деноноќие по неколку дневна хоспитализација во ковид – центарот во Тетово поради...

Cocтojбaтa ce влoшyвa..: Bo Koвид-цeнтapoт вo Дебар нeмa cлoбoдeн кpeвeт

Во Ковид-центарот во инфективното одделение при Општата болница со проширена дејност во Дебар, пополнет е капацитетот од 20 болнички легла. – Денеска целосно е пополнет капацитетот, што значи имаме 20 лица на болничко лекување, од нив 11 се на постојана...

Уkpaдена медицинска опрема од ковид центарот во Крушевац

Засега непознати крадци украле медицински помагала од магацинот на новоотворената ковид болница во Крушевац. Според порталот Телеграф, ова го потврдил координаторот на здравствената установа Влада Цветановиќ, кој рече дека се одземени девет системи за телемедицина. Тој вели дека кражбата била забележана...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img