October 1, 2022, 9:47 am

комбе

Уште десет технички нeисправни автобуси и комбиња откриени во Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово денеска од 8 до 13 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем број автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани 10 технички неисправни возила (ТЕ-5...

Koмбe co фyдбaлcки тим бил кpeнaт вo вoздyх oд 6omбa – нeкoлкy лицa зaгинaa…

Страшни вести ни доаѓаат од Сомалија, каде што комбе со фудбалски тим бил кренат во воздух. Станува збор за тимот ФК Јубаланд, кој доаѓа од место на 500 км од главниот град на државата. Медиумите пишуваат дека меѓу четири и...

Изгope комбе во Неготино, интервeнираа две возила на противпожарната единица

Комбе изгоре во пожар попладнево во Неготино, кај населбата Саат кула, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица. -На лице место интервениравме со две возила и четири пожарникари. Спречивме огнот да се прошири на тракторот на сопственикот на комбето и...

Co кoмбe yдpил вo кaбинa зa нaплaтa нa пaтapинa: Вoзaчoт избeгaл oд мecтoтo нa нacтaнoт..

Товарно возило вчера удрило во кабина за наплата на патарина, а возачот избегал од местото. -Вчера во 13.20 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по...

Во Филаделфија пpoнajдeнo кoмбe пoлнo сo ekcплoзив

Полицијата во Филаделфија синоќа открила комбе полно со експлозив, факели и плински боци, објавија денеска американските медиуми без да прецизираат кој е сопственикот на фургонот и дали е придведен некој. Филаделфија е во состојба на зголемена готовост по убиството на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img