кражба

Пpивeдeн kpaдeц вo Скопје – oгpaбил книжapницa вo двa нaвpaти

На 13.09.2021 во 14.45 часот во парк на ул.„11-ти Октомври" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(32) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба" во книжарница на...

Фaтeни нa дeлo: Maлoлeтник и 36-гoдишник пpивeдeни пpи вpшeњe нa kpaжбa

На 12.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.И.(36) и малолетник бидејќи околу 18.30 часот во куќа на ул.,,Вера Которка“ во Кочани биле фатени при вршење на кривично дело “тешка кражба на дрзок начин“. По комплетирање...

(Видео) Спектакуларен грабеж во центарот на Париз: Украден “Булгари” накит вреден 10 милиони евра

Група крадци ја ограбиле продавницата на „Булгари“ на плоштадот Вендом во Париз и побегнале со накит вреден 10 милиони евра. По спектакуларната полициска потера, двајцата осомничени беа уапсени. Три лица облечени во модерни костуми и вооружени со пиштоли ограбиле неодамна...

(Видео) Украл скап спортски автомобил пред очите на продавачот

Најновата Корвета е толку пожелна што некои се спремни да направат се за еден круг по населбата. Шегата настрана, ова е веројатно најлошиот кошмар на продавачот на автомобили. Додека на заинтересиран клиент ја покажувал Корветата по тест возењето, клиентот одлучил...

Крадењето домашни миленичиња во Англија станува кривично дело

Крадењето домашни миленичиња ќе биде прогласено за кривично дело во Англија по зголемувањето на пријавените кражби за време на локдаунот предизвикан од пандемијата на коронавирус, пренесоа новинските агенции. Кражбата на миленичиња во моментов се третира како загуба на имотот на...

Teшкa кpaжбa вo кacapната Ќојлија – пpивeдeни двајца скопјани

На 04.09.2021 во 21,00 часот од полициски службеници од Полициското одделение Петровец биле лишени од слобода Ш.С.(38) и Б.С.(35) двајцата од с.Петровец поради постоење основи на сомнение дека истиот ден извршиле кривично дело “тешка кражба“ во касарната Ќојлија. Кај нив...

Украл криптовалута со вредност од 600 милиони долари – компанијата што ја ограбил му понудила работа и парична награда

Во драматичен дигитален пресврт на настаните, на хакер кој искористи недостаток за да украде криптовалута во вредност од 600 милиони долари од веб-страница за тргување, му била понудена работа како главен советник за безбедност во компанијата што ја ограбил. Дури...

Пoбeгнaтиoт aвгaниcтaнcки пpeтceдaтeл oд дpжaвнaтa кaca ykpaл 169 милиoни дoлapи

Побегнатиот претседател на Авганистан Ашраф Гани украл 169 милиони долари од трезорот, изјави авганистанскиот амбасадор во Таџикистан, Мухамед Зохир Агбар на конференцијата за новинари во Душанбе, пренесува Спутник. Амбасадорот бегството на претседателот го нарече „предавство на земјата и нацијата“ и...

Пpивeдeнo 20-гoдишнo лицe: Извpшил kpaжбa вo Шyтo Оpизapи

На 11.08.2021 во 03.00 часот на ул.„Пелагонија“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ѓ.(20) од Скопје. -По преземени мерки и активности било констатирано дека А.Ѓ. извршил кражба во куќа на К.Р. во Шуто Оризари, при...

Фaтeн нa дeлo: Уaпceн cкoпjaнeц дoдeкa вpшeл тeшкa кpaжбa

На 10.08.2021 во 15.45 часот на бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници од Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчево го лишиле од слобода М.Ј.(35) од Скопје, информира МВР. Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во обид во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img