December 6, 2022, 12:35 pm

крвава кампања

СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ ИЗВЕСТУВААТ ЗА КРВАВА КАМПАЊА ВО МАКЕДОНИЈА И ИЗБОРНОТО НАСИЛСТВО НА СДСМ

Крвавата кампања која во Македонија ни се случува за локалните избори на 15-ти октомври е тема за која известуваат и главните светски медиуми. Низ целиот свет се прошири веста за претепувањето на градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Елвис Бајрам....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img