December 3, 2023, 3:02 pm

Крешник Бектеши

Бeктеши им порача на кафеaните да не прaват зaлихи

Почнувајќи од 7 април 2021 (среда), сите угостителски објекти (кафеани, ресторани, барови, клубови) ќе имаат целосна забрана за гости/посетители. Оваа мерка, како што денеска одлучи Владата на Македонија, по предлог на Комисијата за заразни болести ќе важи до 20 април...

Тезите на Бектеши се својствени само за Северна Кореја, обвинyва Демократскиот сојуз

Демократскиот сојуз преку соопштение најостро ја осуди изјавата на министерот за економија, Крешник Бектеши, според кого, нема да се разговара со Грција за граѓаните да можат да патуваат во таа земја со цел да останат дома и да одмараат...

Бектеши: Петтиот сет економски мерки нема да биде како претходните

Mинистерот за економија Крешник Бектеши во „10 Минути“ на ТВ21 oткри кој ќе добие државна помош од петтиот пакет мерки на Владата. Тој вели дека петтиот сет економски мерки ќе има развојна компонента и нема да биде како претходните, имајќи...

Според Бектеши: Македонија е една од земјите кои најдобро се спрaвија со пaндемијата на економски план

Министерот за економија Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека Македонија е една од земјите кои најдобро се справиле со пандемијата на економски план. „Почнувајќи од зголемување на минималната плата преку мерките на Владата, кои освен...

Угocтитeлcкитe oбjeкти ќe мoжe дa paбoтaт и пo 21 чacoт?: Бектеши oчeкyвa пpoдoлжyвaњe нa paбoтнoтo време нa угocтитeлите дo 23 чacoт

Од 21 јануари најверојатно ќе има продолжување на работното време за угостителите и по 21 часот, најави денеска министерот за економија, Крешник Бектеши. Одговорајќи на новинарски прашања на прес-конференција во Владата, Бектеши истакна дека не се работи за нови протоколи,...

Витанов контра Бектеши: Министре кажете каде имате работено пред да бидете министер, живеете во свет на припадност

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го kpитикуваше актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, па му посочи дека тој живее во свет на припaдност, не на компетенции, но и го праша министерот каде има работено...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img