November 29, 2022, 2:42 pm

криптовалута

Биткoинoт нeзaпиpлив: Heгoвaтa вpeднocт нaдминa 60 илjaди дoлapи

Вредноста на биткоинот надмина 60.000 долари, што ја надмина рекордната вредност на таа криптовалута. Вредноста на биткоинот на платформата Binance скокна за 5,77 проценти и достигна цена од 60 104 долари. Од почетокот на оваа година, биткоинот порасна за 80...

Биткоинот со огромен пад од неколку илјади долари за само 15 минути

За само 15 минути денеска биткоинот изгуби огромна вредност. Станува збор за пад од 8.000 долари. Одлуката на Тесла да сврти 1,5 милијарди долари од своите готовински залихи во Биткоин ја „истрела“ најстарата и најголема криптовалута нагоре за 20...

Биткоинот руши рекорди и ќе достигне 58.000 долари

Цената на биткоинот се зголеми за 2,02% до 57.110 американски долари, објави во саботата Coindesk. Така, цената на криптовалутата го обнови својот историски максимум. Заклучно со 10:00 часот, биткоинот порасна за 2,52% и достигна 57 396 долари. Биткоинот е децентрализиран систем...

САД o6виниja хaкepи од Северна Кореја зa kpaжбa нa 1,3 милиjapди дoлapи вo кpиптoвaлyтa

Министерството за правда на САД обвини тројца севернокорејски хакери за кражба на криптовалута и традиционална валута од банки и други институции во износ од 1,3 милијарди долари. Хакерите се воени разузнавачи од Северна Кореја. Во соопштение, Министерството за правда на САД...

Илон Маск го вивнa биткоинот вo нoви виcoчини, дocтигнyвajќи нoви peкopди

Цената на дигиталната валута биткоин и утрово продолжи со растот од синоќа, достигнувајќи нови рекорди, со што еден биткоин првпат вреди 48.000 долари. Новите инвестиции во најпознатата и најважна криптовалута во светот, уследија по веста дека компанијата на Илон Маск,...

ПУТИН ПРЕСЕЧЕ: Време е за крипторубља

Претседателот на Русија, Владимир Путин, дал налог да се почне со изработка на крипторубља.   Путин е сигурен дека државната криптовалута ќе помогне да се заобиколат американските санкции. Криптовалутите е овозможат да се изведат финансиски операции во рубљи и во исто...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img