кристијан Ериксен

Кристијан Ериксен излезе од болницa

Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен, ја напушти денеска болницата во Копенхаген, една недела откако доживеа срцев удар на натпреварот против Финска на ЕУРО2020. Данските лекари на Ериксен му вградија уред со двојна функција, како пејсмејкер и дефибрилатор. Дваесет и деветгодишниот Ериксен...

Кристијан Ериксен е успешно опepиран, се очекува денес да ја нaпyшти бoлницaта

Кристијан Ериксен беше успешно опериран, објави „Марка“. Следниот петок се очекува да биде пуштен од болница. Тој има вградено посебен уред во неговото срце и тој уред ќе го контролира неговиот ритам на срцето. Откако Данецот ја исплаши целата планета...

(Фото) Емотивен момент на мечот Данска-Белгија: УЕФА и целиот стадион со поддршка за Ериксен

Натпреварот помеѓу Данска и Белгија беше запрен во 10.минута а целиот стадион заедно со играчите на двете репрезентации со аплауз му дадоа поддршка на Кристијан Ериксен, Данецот кој сѐ уште е во болница по колабирањето на терен од пред...

Hajнoви дeтaли зa здpaвcтвeнaтa cocтojбa нa Ериксен

Репрезентацијата на Данска на социјалните мрежи објави нови детали за здравствената состојба на Кристијан Ериксен. Според објавата на Ериксен ќе му биде вграден уред кој ќе помогне срцето да работи нормално по срцевиот удар кој го преживеа. Лекарот од репрезентацијата, Мортен...

Одлука за почит: Kaпитенот што му го спаси животот на Ериксен ќе стане капитен и на Милан

Капитенот на Данска, Симон Кјер кој е најзаслужен што Кристијан Ериксен е жив добива уште едно признание. Откако на мечот против Финска му го повлече јазикот од грлото за да не го голтне што би значело сигурна смрт, Кјер беше...

Ериксен се чувствува подготвен за да се врати на теренот

Вчера целиот свет застана за момент. На самиот старт на ЕУРО се случи нешто незамисливо. Најдобриот играч на Данска и фудбалер на Интер, Кристијан Ериксен, падна како покосен кон крајот на првото полувреме и набрзо стана јасно дека ќе...

Официјално: Ериксен доживеал сpцев удap

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал срцев удар во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на данскиот тим, Мортен Босн. -Стануваше збор за срцев застој. Колку бевме блиску да го загубиме? Не знам, но го вративме по...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img