куркума

Уште еден производ повлечен од хрватскиот пазар

Производите не се во склад со Уредбата на Европската унија за максималното ниво од остатоци на пестициди. Хрватското министерство за земјоделство објавило дека од продажба се повлекуваат два производа од коркума поради утврдено присуство на 2-хлор етанол. Повлекувањето се однесува на...

Куркумата е здравје: Еве кои се нејзините придобивки

Зачинот познат како куpкума е можеби најефикасниот постоечки прехрамбен додаток. Многу висококвалитетни истражувања покажуваат дека куpкумата има големи придобивки за вашето тело и мозок. Многу од овие придобивки доаѓаат од нејзината главна активна состојка, куркуминот. Прочитајте понатаму за да дознаете...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img