курти

Вучиќ: До која мeра ќе го тpпиме нaсилcтвoто на Курти – нoви обиди за физичкo зaгрoзувaње или прoгoн на Србите нeма да се слyчи

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави денес дека е загрижен околу информацијата дека тројца Срби биле претепани од припадници на специјалните сили на косовската полиција во близина на административниот премин Брњак. Тој истакна и дека нови обиди за физичко загрозување,...

Pacкол вo Кocoво: Харадинај вeли дeкa Kypти гo зaгpoзyвa пpиjaтeлcтвoтo co САД

Харадинај порача дека доколку Курти не ја демантира изјавата на неговиот портпарол, тогаш „тој ја презема сета одговорност за загрозувањето на стратешкото партнерство“ со САД. Поранешниот косовски премиер, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај ја осуди...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img