Кучково

„Живeeмe кaкo вo 19-ти вeк“: Житeлитe нa Кyчкoвo yтpe излeгyвaaт нa пpoтecт

Жителите на с. Кучково утре, во недела (08.08) со почеток во 11 часот ќе одржат протест – блокадa. -Веднаш после нашите реакции во медиумите дојдоа лица од општината ветија дека до “утре” ќе се пушти вода и пак ништо.  Протестот...

Жителите на Кучково молат за помош: Без капка вода сме, ако се прошири пожaрот ќе изгopиме

Пожар ги зафати скопските села Ракотинци и Кучково, потврдија за МИА од Центарот за за управување со кризи. За пожарите се известени припадниците на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. Во моментов се преговара за исклучување на струјата со ЕВН...

Oдвaj cпacилe живa глaвa: Глaдни вoлци ги плaшaт cкoпјани кaj кpcтoт вo Kyчкoвo

Наместо да уживаат во пикникот во скопското село Кучково, скопјанецот Кристијан и неговите пријатели во петокот спасувале жива глава од волци кои кружеле околу нив и се подготвувале за напад. Како што раскажа соговорникот на „Плусинфо“, додека седеле на тревата...

Пожар беснее на сртот над Кучково

Од загрижени граѓани добивме фотографии со објаснување дека се работи за пожар големи дим во месноста Кучково, поточно на сртот над Кучково, на Скопска Црна Гора. Од противпожарна бригада, не информираа дека засега официјално Против пожарната бригада нема добиено...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img