куќи

Epдоган вeти нoви дoмoви зa cитe штo ги изгyбиja вo пoжapитe вo Тypциja

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека најдоцна во рок од една година ќе бидат изградени нови домови за граѓаните кои во текот на шумските пожари во Турција станаа без покрив над глава, јави Анадолија. – Ќе ги анализираме сите...

Heвpeмeтo вo Чешка yништи 2.000 куќи – бpojoт нa жpтви вo paзopнoтo тopнaдo pacтe..

Торнадото што синоќа силно погоди седум села на југот на Чешка и одзеде најмалку пет животи, според премиерот Андреј Бабиш, оштети или уништи околу 2.000 куќи. Министерот за внатрешни работи Јан Хамачек прогласи вонредна состојба, а премиерот Бабиш ја оквалификува...

(Видео)ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХРВАТСКА:Куќи срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а оштетени се куќи и патишта, поради што неколку десетици граѓани се отсечени. За време на состанокот на Кризниот штаб на Цивилната заштира во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img