лажни обвинувања

Hoв ckaндaл?: Ocтpa peakциja од Норвешка пo лaжнитe o6винyвaњa зa македонскиот хиpypшки тим кoj ce oбyчyвa зa миcиja co нopвeшки eкcпepти

По написите во некои портали во кои се омаловажува македонскиот хируршки тим кој е на обука со норвешки експерти за мисија во Авганистан, норвешкото аташе Егил Далтвеит до Министерството за одбрана испрати официјална изјава во која изразува остра реакција...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img