лажно позитивни

Пopaди вakцинaтa биле лaжнo пoзитивни нa тecт зa XИB: Австралиските влacти гo oтфpлилe дoмaшниoт кaндидaт зa вakцинa пpoтив Koвид-19

Австралиските власти го отфрлиле домашниот кандидат за вакцина против коронавирус, откако волонтерите биле лажно позитивни на вирусот ХИВ. Вакцината не одела подалеку од првата фаза на клиничките истражувања, а ја развивале Универзитетот Квинсленд и биотехнолошката компанија "CSL".  Австралија се надевала дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img