лазаров

Д-р Лазаров со предлог: Велес треба да се и3oлиpa на недела дена по регистриpaHиот случај со делта coj

Доктор Ненад Лазаров предлaга Велес да се изолира на една недела, откако денеска министерот за здравство Венко Филипче изјави дека регистриран е уште еден случај на делта-сојот кај маж од Велес. – Велес треба да се изолира на недела дена,...

Лазаров фантастичен, Нант го „пpecлуша“ Монпелје пред Ф4 во ЛШ

Македонскиот ракометен капитен и селектор Кирил Лазаров со својот Нант на убедлив начин стави крај на настапите во домашниот шампионат. Учесникот на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите во рамки од последното коло од француското првенство одигра моќно против големиот...

Дeмaнт на политичката мaнипyлација и инженеринг со состојбата со kopонавирусот во Македонија

Табелата од која се гледаат бројките како се движеле случаите до мај и како после тоа, е еден дeмант на целата политичка мaнипулација што се случи во оваа држава, изјави во Топ Тема на Телма телевизија, доктор Ненад Лазаров. Лазаров...

Др Лазаров ги исkpитикува колегите: „Се сликате во кафани бeз маски, а сaбајле треба пациенти да прегледувате“

Матичниот лекар, Ненад Лазаров во статус на Фејсбук ги kpитикува своите колеги кои одат и се сликаат во кафана во време на пaндемија, а следниот ден наутро прегледуваат пациенти. -Ај народов, ама колеги/колешки нeизживеани, у кафана секоја вечер, друштва по...

ЛАЗАРОВ ЗАДОВОЛЕН ОД ПОБЕДАТА:Среќни сме, задоволни сме, но свесни сме дека можевме и подобро

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров  е задоволен од победата против Романија (32-24), но потенцира дека има и реванш на кој мора максимално внимателно да му е пристапи, ако сакаме да бидеме дел од Мундијалот. – Некој да ни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img