Леброн Џејмс

Вучиќ: Стaнав погoлема ѕвeзда од Леброн Џејмс

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во дводневна посета на Турција, а при гостување на емисија на телевизија Пинк од Истанбул зборуваше на повеќе теми меѓу кои и нападите од хрватските медиуми кон него. „Станав поголема ѕвезда од Леброн Џејмс....

Убaвo мy кaжa: Шeк дo Леброн – заработуваш 200 милиони за да тренираш два часа и уште се буниш…

Проблемите кои ги создаде пандемијата на коронавирус за сезоната 2019/20 се префрлија и во претходната, па така финалистите од „балонот“ во Орландо имаа само 71 ден одмор пред почетокот на новата сезона. Прекусниот период во „оф-сезоната“ придонесе кошаркарите лесно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img