линч

(Видео) Зa мaлкy ќe ocтaнeшe бeз глaвa: Туpcкатa пoлициja cпacyва oд линч ocoмничeн зa пoдмeтнyвaњe нa пoжap вo Анталија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објави дека е уапсен осомничен за палење шуми на југозапад од земјата. Тој не го откри името или мотивите на осомничениот, но рече дека се сомнева дека лицето е поврзано со пожарот кај градот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img