August 16, 2022, 8:20 am

Лисабон

(Видео) Бpyтална тeпачka помеѓу навивачите во Лисабон, уапсени над 50 xyлигани од Украина

Фудбалски хулигани од Украина се уапсени откако во среда вечерта направиле хаос во Португалија, фрлајќи по полицајците со камења, шишиња и факели. Инцидентот се случи во Лисабон, непосредно пред дуелот помеѓу Бенфика и Динамо Киев во Лигата на шампионите. Полицијата уапси...

Викенд kapaнтин во Лисабон поради алapмантниот број на новозaболeни

Жителите на Лисабон не смеат да го напуштаат градот за време на викендите, додека тамошните власти се борат со зголемениот број новозаразени, соопшти денеска португалската Влада. Забраната ќе важи од 15 часот во петок до 6 часот наутро во понеделник....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img