February 26, 2024, 6:52 pm

лисиче

Верижен судир во Лисиче – Комбе и неколку коли го блокираа сообраќајот

Тешка сообраќајна незгода се случи попладнево во скопската населба Лисиче, во која учествуваа повеќе возила, од кои едно товарно. Според информациите на Инфомакс, незгодата се случила на улицата Тодор Чангов во општина Аеродром. За сега нема информации за повредени или...

Ја огpaбил црквaта “Свeти Петар и Павле” во Лисиче, а потоа се обидел и да ја зaпaли

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево, на 14 септември при обид за тешка кражба во црква „Свети Петар и Павле“ на ул.„Горно Лисиче“ бил фатен и лишен од слобода Ѓ.П.(25) од Скопје. – Тој бил приведен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img