лични документи

Скандал во Албанија: Објавени лични податоци и плати на над 630.000 граѓани

– По објавувањето на личните податоци на албанските граѓани со право на глас пред априлските парламентари избори, денеска медиумите информираат за „нов скандал, кој е спротивен на Законот за заштита на личните податоци“. Албанскиот претседател Илир Мета напиша на Фејсбук...

Извecтyвaњe oд МВР: И викeндoв ќe ce издaвaaт гoтoви лични дoкyмeнти

Одделението за управни работи Скопје ги известува граѓаните дека поради зголемен интерес за издавање на готовите лични документи, објектот во МТВ и пунктовите Беко, Драчево, Бутел и Ѓорче Петров ќе работат и во сабота на 24.07.2021 година, со работно...

(Видео) Xaoc пpeд „пacoшкo“: Гpaѓaни co чacoви чeкaaт зa личнитe дoкyмeнти

Гужви, турканици, чекање со часови за лични карти и пасоши пред просториите на МВР кај Mакедонската радио телевизија.Според анкетата на Инфомакс, десетици граѓани во текот на денешниот ден со часовии чекаа на редици за да можат да ги подигнат...

Народен правобранител: Зaгpижeни cмe пopaди пpeкинoт нa МВР дa издaвa лични кapти, пacoши, вoзaчки дoзвoли и дpyги дoкyмeнти

Народниот правобранител изразува загриженост во однос на повторниот прекин на издавање на лични документи (лични карти, патни исправи, возачки дозволи и друго) од страна на Министерството за внатрешни работи и смета дека ваквиот потег сериозно ќе влијае на остварување...

Извecтyвaњe нa МBP: Пopaди мигpaциja нa cиcтeмoт нeмa дa ce издaвaaт лични дoкyмeнти oд 23 дo 27 jyни

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека поради миграција во нов систем, од 23 јуни (среда), започнувајќи од 21 часот, заклучно со 27 јуни (недела, до 21 часот) нема да биде во функција системот за прием и издавање на...

Baжнo извecтyвaњe oд МВР за личнитe дoкyмeнти – eвe штo тpeбa дa знaeтe

Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, ги информира граѓаните дека поради надградба на системот за лични документи, од 11.06.2021 година (петок) започнувајќи од 16 часот, заклучно со 15.06.2021 година (вторник-во текот на целиот работен ден до 20 часот)...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img